Damian Rajczyk – dumnie wspieramy mistrza!

Co łączy firmę produkującą ogrodzenia aluminiowe oraz dyscyplinę wyścigów quadowych? Jedno nazwisko oraz wszystko, co reprezentuje. Damian Rajczyk. Utalentowany zawodnik, mistrz kierownicy i zawrotnych prędkości oraz jeden z liderów w świecie sportów motorowych. Fenz z dumą wspiera go w najbardziej prestiżowych zawodach.

Dlaczego sponsorujemy tego zdolnego uczestnika najważniejszych wyścigów? Inspiruje nas jego zapał, konsekwencja i wytrwałość w dążeniu do celu. To cechy, których oczekujemy od naszych własnych pracowników. Celem Fenz jest tworzenie doskonałej jakości produktów, które opierają się próbie czasu i odznaczają niezwykłą wytrzymałością fizyczną. Celem Damiana są oczywiście kolejne sportowe triumfy, ale przede wszystkim pokonywanie kolejnych przeszkód, wyznaczanie sobie samemu nowych granic i bicie własnych rekordów. Ten chłopak z Choronia sukcesywnie podąża drogą zwycięstw i może pochwalić się bardzo dynamiczną karierą.

Jego pierwszą motoryzacyjną pasją były motocykle, w gorączce wyścigów lepiej odnajduje się jednak na czterokołowcu. Na zwycięstwa Damian nie musiał długo czekać. Już pierwszy udział zawodach rejonowych w Opolu dał mu pierwsze miejsce na podium. Potem były kolejne sukcesy: na szczeblu krajowym, europejskim i światowym. Rajczyk zdobywał trofea w konkurencjach typu Enduro (wyścigi „wytrzymałościowe” po trasach wyznaczonych w terenie) oraz Cross-Country (długie, zwykle trwające 90 minut wyścigi na torach sprawnościowych). Na liście jego najważniejszych wyróżnień znajdziemy II miejsce w Pucharze Europy UEM Cross Country Cup (2011), IV miejsce w Rajdach Enduro 2012 oraz dwukrotne mistrzostwo Polski w zawodach Cross Country – Quad Open i Enduro – ATV Open. Rok 2015 przyniósł jeszcze większe sukcesy – Damian wywalczył mistrzostwo Europy w klasyfikacji generalnej Quad i wicemistrzostwo Pucharu Świata w Rajdach Baja. W przyszłym roku chce zmierzyć się z najlepszymi i wystartować w Rajdzie Dakar.

Jazda quadem to zajęcie dla pasjonatów prędkości, którzy łakną poczucia wolności i swobody. Nie jest to sport owiany aurą prestiżu, nie przyciąga uwagi milionów kibiców ani nęconych wizją popularności rajdowców. To dyscyplina dla ludzi cierpliwych, skupionych i precyzyjnych, a zarazem nieskrępowanych, przepełnionych entuzjazmem, pasją i żywiołowością. Taki właśnie komplet cech dostrzegliśmy w Damianie Rajczyku i dlatego zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę. Z dumą nazywamy go dziś naszym zawodnikiem. Damian ze znakiem Fenz na kombinezonie i pewnością siebie godną mistrza przemierza odległe i rozległe przestrzenie na swojej maszynie. My, zapatrzeni w jego kolejne osiągnięcia i twardy charakter, również mierzymy coraz wyżej, tworząc dla Was przestrzeń, która pozwoli uwolnić własne poczucie swobody.