Jak poprawnie dobrać automatykę do bram?

Jeśli budujesz dom lub planujesz zmianę ogrodzenia, to na pewno wiesz, że nie jest to wcale takie proste jak mogłoby się wydawać. Jeśli zastanawiasz się jak poprawnie dobrać automatykę do bram, to koniecznie zapoznaj się z naszymi radami, które powinny pomóc Ci dokonać właściwego wyboru.

  1. Projekt: jeśli dopiero tworzysz płot, to warto pomyśleć o napędzie jeszcze na etapie projektu. W ten sposób unikniesz problemów z instalacją, które często wiążą się z kopaniem i usuwaniem zamontowanej wcześniej kostki. Natomiast jeśli wymieniasz stary płot na nowy, weź pod uwagę projekty na podstawie, których został wykonany, a następnie zapytaj fachowca, czy realizacja nowego ogrodzenia jest możliwa.
  2. Brama: jeśli chcesz umieścić na niej napęd, to wybierz model, który jest sztywny i stabilny. Wszystkie bramy w asortymencie FENZ są wzmocnione oraz przygotowane do instalacji automatyki, niezależnie od modelu, wielkości, czy grubości profili.
  3. Gabaryty: siłowniki napędzające dopasowywane są najczęściej przez producentów do ciężaru oraz wagi bram, dlatego też należy zwrócić uwagę na wielkość modelu jaki chcemy zamontować i dopiero wtedy dobrać do niego odpowiedni siłownik.
  4. Prąd: decydując się na zautomatyzowany model bramy, musisz wziąć pod uwagę, że w takiej sytuacji konieczna jest instalacja przewodu podziemnego, który będzie go zasilał. Co zrobić jeśli na swojej posesji nie masz jak poprowadzić takiego przewodu? Wtedy warto wybrać formę zasilania przy pomocy baterii słonecznej i żelowego akumulatora.
  5. Częstotliwość: ma ogromne znaczenie przy wyborze właściwego napędu. Jeśli wybierasz zasilanie do użytku prywatnego wystarczy, że obliczysz ile razy dziennie otwierasz i zamykasz bramę na swojej posesji. Na tej podstawie sprzedawca zasugeruje Ci model o odpowiedniej mocy.

Pamiętaj, żeby wybrać model, który będzie wizualnie pasował do reszty posesji, w ten sposób stworzysz spójną całość. Kierując się naszymi wskazówkami na pewno znajdziesz to czego szukasz. A jeśli nadal nie wiesz czy zdecydować się na automatycznie otwieraną bramę, to pamiętaj, że takie rozwiązanie znacznie zwiększa codzienny komfort. Głównie dlatego, że nie musisz wysiadać z samochodu, żeby wjechać na lub wyjechać z posesji.