Ogrodzenia aluminiowe imitujące drewno

Ogrodzenie wykonane z aluminium ma wiele zalet, nie tylko funkcjonalnych, o których pisaliśmy na naszej stronie niejednokrotnie, ale także estetycznych. Chłodne metalowe barwy świetnie pasują do nowoczesnych domów ekologicznych utrzymanych w stonowanej kolorystyce, nie zawsze jednak muszą stanowić idealne połączenie konwencjonalne z budynkami nacechowanymi architektonicznie elementami tradycyjnymi. Na szczęście jest wynalazek, dzięki któremu ogrodzenie aluminiowe nabiera nowego charakteru i świetnie sprawdza się również w towarzystwie domów łączących nowoczesność z klasyką. To powłoka drewnopodobna, którą pokrywa się wszystkie elementy ogrodzenia.

Aluminium uważane jest za materiał zimny. Jego biały odcień i delikatny połysk wpisują się doskonale w konwencję minimalizmu, uzupełniając estetykę domostw będących prostymi bryłami upiększonymi akcentami takimi jak metalowe okienne ramy czy balustrady. Taki trend dominuje dziś w budownictwie, oczywiste jest jednak, że nie do każdego taka stylistyka musi przemawiać. Dlatego chłodne aluminium można „ocieplić” wspomnianą powłoką drewnopodobną, dzięki której ogrodzenie zyska naturalną barwę i wzór wybranego materiału – dębu, mahoniu czy buku i innych. W ten sposób „architektoniczni tradycjonaliści” mogą się cieszyć technicznymi zaletami aluminium, nie rezygnując z klasycznej, ciepłej estetyki w swoim otoczeniu.

Ogrodzenia aluminiowe Fenz lakierowane są metodą proszkową. Dysponujemy bogatą paletą barw i naturalny kolor metalu nie musi być oczywiście kolorem twojego ogrodzenia. Na tej samej zasadzie, na jakiej nakładana jest na ogrodzenie farba proszkowa w dowolnym kolorze, nanieść można wybrane wzory, które skutecznie imitują preferowany przez nas gatunek drewna. Za skuteczność i trwałość tego rozwiązania lakierniczego odpowiada technika sublimacyjna.

Lakierowanie drewnopodobne to bardzo popularna metoda wykorzystywana nie tylko w przypadku ogrodzeń i elewacji, ale też oczywiście elementów wnętrzarskich domu, takich jak żaluzje, lampy czy niekiedy schody. Jego podstawowa zaleta to możliwość zastąpienia bardzo podatnego na niszczenie pod wpływem czynników atmosferycznych i biologicznych drewna, na praktycznie nieśmiertelne aluminium, przy zachowaniu naturalnej elegancji, jaką to drewno reprezentuje. Nie można lekceważyć również względów przeciwpożarowych, konstrukcje aluminiowe nie staną przecież w płomieniach.

Drewnopodobna powłoka lakiernicza stanowi też dla aluminium dodatkowe zabezpieczenie przed korozją i innymi warunkami naturalnymi. W przeciwieństwie do płotów drewnianych, nie trzeba jej jednak impregnować, by zapewnić wieloletnią trwałość i ogólny zakres wymaganej konserwacji jest nieporównywalnie mniejszy. Ogrodzenie pokryte powłoką drewnopodobną jest całkowicie odporne na odbarwienia i plamy, przed jakimi nie uchroni się naturalne drewno, zwłaszcza nieosłonięte przed czynnikami atmosferycznymi.

Do jakich domów pasuje ogrodzenie aluminiowe z powłoką drewnopodobną? Przede wszystkim do projektów, które w elegancki i prosty sposób łączą najnowsze trendy, nie uciekając całkowicie od tradycyjnych rozwiązań. Zachowują w zgodzie z ekologicznymi standardami proste kształty, które wzbogacone są jednak elementami takimi jak kolorowe dachówki, drewniane okiennice, żaluzje zewnętrzne i balustrady. Eleganckie ogrodzenie imitujące drewno to rozsądne rozwiązanie dostępne we wszystkich systemach ogrodzeń, jakie oferuje firma Fenz.