Ogrodzenia z czystego aluminium – dlaczego warto wybrać Fenz

Hero image

Nie wszystko aluminium, co się lśni. Trzeba o tym pamiętać, kiedy decydujemy się na zakup płotu dla naszego domu. Wiele firm kusi atrakcyjnymi cenami na ogrodzenia aluminiowe, za tą świetną ofertą może kryć się jednak brzydko zespawana i pordzewiała tajemnica. Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej.

Aluminium i jego stopy to dziś jedne z najchętniej wykorzystywanych w przemyśle materiałów. Nic w tym dziwnego. Największymi zaletami metalu są między innymi: stosunkowo niewielka masa, która zapewnia lekkość konstrukcji, wysoka wytrzymałość na bardzo niskie temperatury oraz wspominana nieraz na naszej stronie duża odporność na korozję. Należy tu jednak zwrócić uwagę na istotny fakt, który dla niektórych producentów okazuje się problematyczny. Koszty wytwarzania profili z tego materiału są stosunkowo wysokie, dlatego wiele firm oszczędza na procesie produkcji. Produkt oferowany przez nie pod nazwą „ogrodzenia aluminiowego” to często naprawdę ocynkowana ogniowo stal w kombinacji z aluminium.

Fenz wytwarza ogrodzenia z czystego aluminium, które są potem malowane proszkowo. Konkurencja pod tą samą nazwą sprzedaje nieraz ogrodzenia z ocynkowanej stali. Lub płoty rzeczywiście aluminiowe, których niektóre elementy (jak furtki czy bramy przesuwne) są jednak wykonane ze wspomnianej mieszanki materiałów. Konstrukcje z pozoru wyglądają bardzo podobnie, diabeł tkwi jednak w szczegółach. Szczegółach, które wychodzą na światło dzienne z czasem. W przypadku wielu niestarannie wykonanych ogrodzeń, po całkiem krótkim czasie.

Czyste aluminium wytrwale opiera się korozji. Zawdzięcza to swojej tlenkowej powłoce, która w przeciwieństwie do warstw powstających na wielu innych metalach przylega szczelnie do podłoża. Dlatego właśnie Fenz wykorzystuje ten materiał do produkcji wszystkich elementów ogrodzeń. Stal ocynkowana ma to do siebie, że w kombinacji z nią aluminium może paść ofiarą korozji elektrochemicznej. To reakcja, która zachodzi, kiedy różne metale długo pozostają ze sobą w bezpośrednim kontakcie. Jej efektem jest najpierw nieestetyczna rdzawa powłoka ogrodzenia, a w potem jego postępujące niszczenie.

Hybrydy stali i aluminium, jakie konkurencja najczęściej stosuje przy produkcji furtek i bram lub całych ogrodzeń, są nie tylko mniej trwałe, ale też brak im estetyki czystego aluminium. Poszczególne elementy są nieraz nieelegancko zespawane, a nie połączone jak w przypadku naszych produktów. Dlaczego zatem niektóre firmy decydują się na taką kombinację metali? Nie chodzi jedynie o względy ekonomiczne. Konstruktorzy często nie potrafią stworzyć z samego aluminium produktu wystarczająco sztywnego i dlatego wspomagają się stalą. Fenz zna sposoby na wykonanie wyjątkowo sztywnych i trwałych konstrukcji wyłącznie aluminiowych. Produkt, który oferujemy jest znacznie bardziej zaawansowany technicznie.

Przed zakupem ogrodzenia warto się zatem zastanowić dwa razy. Niższa cena zakupu może się nie opłacić w dłuższej perspektywie, bo rdzewiejące ogrodzenie pochłonie duże koszty konserwacji. Prawdziwe ogrodzenie aluminiowe to inwestycja w jakość.

Określ swoją przestrzeń
od 1200 zł/m

Wyceń swoje ogrodzenie i spraw, że twoja przestrzeń będzie miała prawdziwe zakończenie.